Poznaj wszystkie grywalne postacie z Tekkena!

 Poznaj wszystkie grywalne postacie z Tekkena!
Autor Mikołaj Wróblewski
Mikołaj Wróblewski12.10.2023 | 7 min.

Seria gier Tekken to jedna z najpopularniejszych bijatyk w historii elektronicznej rozrywki. Od pierwszej odsłony, która zadebiutowała w 1994 roku, Tekken przyciąga graczy nie tylko świetną rozgrywką, ale również barwnymi postaciami. W ciągu niemal 30 lat istnienia cyklu, fani mogli poznać dziesiątki heroicznych wojowników, każdy z unikalną osobowością i stylem walki.

Jakie postacie występują w serii Tekken?

W każdej odsłonie gry Tekken pojawia się kilkanaście nowych postaci. Obecnie w ostatniej części, Tekken 7, gracze mogą wcielić się w ponad 50 bohaterów. Są wśród nich zarówno weterani cyklu, obecni od pierwszych gier, jak i debiutanci. Do pierwszej grupy należą m.in. Heihachi Mishima, Nina Williams, Yoshimitsu, Paul Phoenix czy Marshall Law. Nowe twarze to np. Lucky Chloe, Shaheen czy Leroy Smith.

Postacie w Tekkenie reprezentują różne style walki i pochodzą z całego świata. Mamy więc wojowników wzorowanych na karate, kung-fu, kickboxingu ale również oryginalne style jak np. piguaquan Yoshimitsu. Pod względem geograficznym w grze znajdziemy postacie m.in. z Japonii, USA, Chin, Meksyku, Rosji czy Polski.

Które postacie są najpopularniejsze wśród graczy Tekkena?

Choć w grze nie brakuje nowych i ciekawych bohaterów, to największą popularnością wśród fanów od zawsze cieszyła się trójka głównych protagonistów/antagonistów: Heihachi Mishima, Kazuya Mishima oraz Jin Kazama. To wokół konfliktu tych postaci i walki o władzę nad korporacją Mishima Zaibatsu oscyluje fabuła większości gier z serii.

Heihachi, jako założyciel klanu Mishima i główny antagonista pierwszych części, to postać kultowa dla fanów. Jego wnuk Jin, bohater kolejnych odsłon, również cieszy się niesłabnącą popularnością, co potwierdzają statystyki wyboru postaci w rozgrywkach online. Kazuya, ojciec Jina i syn Heihachiego, uznawany jest natomiast za jednego z najsilniejszych i najbardziej wszechstronnych wojowników w grze.


Czytaj więcej: Największe hity w grach z 2019 roku

Dlaczego Heihachi Mishima jest kluczową postacią w Tekkenie?

Heihachi to bez wątpienia jedna z ikonicznych postaci w historii gier wideo. Po raz pierwszy pojawił się jako główny antagonista pierwszego Tekkena w 1994 roku. Od tego momentu, mimo że jego rola w kolejnych częściach nieco ewoluowała, zawsze pozostawał kluczową personą w uniwersum Tekkena.

Jako założyciel i wieloletni prezes korporacji Mishima Zaibatsu, to właśnie on zapoczątkował turnieje Tekken, które stanowią główną oś fabularną gier. Co więcej, większość głównych postaci serii, w tym Kazuya, Jin czy Lars, to członkowie jego rodziny. Heihachi odegrał też kluczową rolę w historii i motywacjach tych bohaterów.

Wreszcie, jako główny antagonista, Heihachi od zawsze dostarczał graczom wyjątkowo wymagające pojedynki. Jego wrodzone poczucie rywalizacji i chęć dominacji sprawiają, że jest jednym z najtrudniejszych przeciwników w całym Tekkenie.

Jaka jest historia Kazuya Mishimy - antagonisty Tekkena?

 Poznaj wszystkie grywalne postacie z Tekkena!

Kazuya, syn założyciela korporacji Mishima Zaibatsu Heihachiego Mishimy, od zawsze był przedstawiany jako jeden z głównych antagonistów serii Tekken. Choć pierwotnie to on miał odziedziczyć po ojcu kontrolę nad rodzinnym imperium, to dramatyczne wydarzenia z dzieciństwa na zawsze ukształtowały jego mroczną naturę.

Jako młody chłopiec był surowo trenowany w sztukach walki przez ojca, który nie cofał się przed okrucieństwem. Ostatecznie, gdy Kazuya miał 10 lat, Heihachi wrzucił go z urwiska, aby "wzmocnić jego wolę walki". Kazuya przeżył upadek, ale w jego sercu na zawsze zagościła nienawiść do ojca.

Po latach, pragnąc zemsty, Kazuya pokonał Heihachiego w turnieju Tekken i przejął kontrolę nad korporacją, by niebawem sam stać się tyranem. Jego losy w kolejnych częściach gier oscylują między chęcią zemsty, odzyskania władzy a konfliktem z własnym synem, Jinem Kazamą.

Jin Kazama - bohater czy złoczyńca? Ewolucja postaci.

Jin Kazama zadebiutował jako główny protagonista Tekkena 3. W kolejnych częściach jego postać jednak znacząco ewoluowała. Z pozoru szlachetny wojownik z czasem odkrył swoją mroczną stronę.

Jin od dziecka trenował sztuki walki pod okiem matki. Gdy miał 15 lat, dowiedział się, że za jej śmierć jest odpowiedzialny Heihachi Mishima - dziadek Jina. Aby się zemścić, Jin wziął udział w turnieju Tekken 3 i pokonał Heihachiego.

W kolejnych częściach Jin stopniowo tracił kontrolę nad swoją demoniczną formą Devil Jin. Z czasem sam zaczął dążyć do przejęcia władzy nad korporacją Mishima Zaibatsu i stał się antybohaterem. Jego wewnętrzna walka z demoniczną naturą to jeden z głównych motywów fabularnych późniejszych gier.

Yoshimitsu - samuraj i lider klanu Manji w Tekkenie.

Yoshimitsu to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych postaci w całym uniwersum Tekkena. Po raz pierwszy pojawił się już w pierwszej odsłonie gry w 1994 roku. Od tego czasu w każdej kolejnej części cyklu był grywalną postacią.

Yoshimitsu jest samurajem i założycielem klanu złodziei Manji. Jego wygląd, z tradycyjnym japońskim strojem, oni maską i charakterystyczną świecącą protezą ramienia, od razu rzuca się w oczy. Yoshimitsu walczy oryginalnym stylem Ninjutsu, używając miecza i różnych akrobatycznych trików.

Choć Yoshimitsu często pojawia się po stronie dobrych postaci, ma również pewne cechy antybohatera. Ogólnie jego postać i motywacje są dość zagadkowe, przez co jest on jedną z najciekawszych person w serii Tekken.

Paul Phoenix i Marshall Law - rywalizacja ikonicznych postaci.

Paul Phoenix i Marshall Law to dwaj weterani serii Tekken, obecni w każdej odsłonie gry od samego początku w 1994 roku. Obaj są ekspertami od sztuk walki - odpowiednio judo i kung-fu. Cechuje ich też wieczna rywalizacja i dążenie do udowodnienia, który z nich jest lepszym wojownikiem.

Paul Phoenix opisywany jest jako uosobienie siły i arogancji. Często popada w konflikty przez swoje egoistyczne zachowanie. Z kolei Marshall Law to spokojny mistrz kung-fu nastawiony na medytację i trening. Choć ich charaktery są odmienne, łączy ich pasja do walki.

Rywalizacja Paula i Marshalla, sięgająca czasów młodości, jest jednym z klasycznych motywów całej serii. Fani uwielbiają oglądać pojedynki tych ikonicznych postaci i z niecierpliwością czekają, by ponownie zmierzyli się oni w kolejnych częściach Tekkena.

Nowe postacie w najnowszej odsłonie Tekkena.

Najświeższa odsłona popularnej bijatyki, Tekken 7, wprowadziła kilka nowych grywalnych postaci. Wśród nich znajdziemy m.in.:

  • Kazumi Mishima - pierwszą żonę Heihachiego i matkę Kazuyi. Wnosi nowe elementy do fabuły gry.
  • Claudio Serafino - ekscentrycznego włoskiego ezoteryka walczącego stylem Szent Antala.
  • Shaheen - saudyjskiego wojownika stosującego zapasy i kickboxing.
  • Lucky Chloe - energiczną japońską tancerkę o oryginalnym stylu walki.
  • Gigas - tajemniczego olbrzyma o nadludzkiej sile.

Nowi bohaterowie wnoszą świeżość zarówno pod względem rozgrywki, jak i fabuły. Ich unikalne umiejętności i wygląd poszerzają obszerny świat Tekkena. Z pewnością znajdą oni wielu zwolenników wśród fanów serii.

Podsumowanie

Przez prawie 30 lat istnienia serii Tekken fani poznali dziesiątki barwnych i charyzmatycznych postaci. Każda z nich wnosi coś unikalnego zarówno pod względem stylu walki, jak i historii. Postacie takie jak Heihachi, Jin, Kazuya, Yoshimitsu, Nina czy Paul na zawsze zapisały się w historii gier wideo i sercach fanów bijatyk. Nowe odsłony wprowadzają świeże twarze, jednak to właśnie ikoniczni weterani są prawdziwym fundamentem niezwykłego sukcesu serii Tekken.

Najczęściej zadawane pytania

Twórcą pierwszej gry z serii Tekken w 1994 roku był japoński producent gier Katsuhiro Harada.

Do 2022 roku powstało 8 głównych odsłon gry Tekken, a także kilka spin-offów i edycji specjalnych. Ostatnia pełnoprawna część to Tekken 7 z 2017 roku.

Tekken to bijatyka, w której gracze sterują postaciami walczącymi w ringu. Celem jest zadanie przeciwnikowi większej ilości obrażeń w czasie rundy i wygranie pojedynku.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż postacie różnią się stylem walki i statystykami. Do topowych wojowników zalicza się jednak m.in. Heihachi, Kazuyę, Jina, Paula czy Ninę.

Gry z serii Tekken ukazywały się na różnych platformach, m.in. PlayStation, Xbox, automaty arcade oraz PC.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Najlepsze gry strategiczne typu defence - zestawienie
  2. Jak udostępnić grę na Steam? Poradnik 2023
  3. Najlepsze gry wirtualnej rzeczywistości
  4. Najlepsze gry VR - przegląd
  5. Gothic 2: Noc Kruka - kody i cheaty do gry | 2021
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Mikołaj Wróblewski
Mikołaj Wróblewski

Jestem Mikołaj i pasja do gier towarzyszy mi od dzieciństwa. Na tej stronie znajdziecie recenzje gier na różne platformy, od klasycznych tytułów na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4, po najnowsze produkcje na Xbox i wiele innych. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły