Kiedy premiera The Sims 5? Data wydania gry, nowości i cena w Polsce

 Kiedy premiera The Sims 5? Data wydania gry, nowości i cena w Polsce
Autor Mikołaj Wróblewski
Mikołaj Wróblewski06.10.2023 | 5 min.

The Sims to niezwykle popularna na całym świecie gra symulacyjna, w której możemy tworzyć wirtualne rodziny i zarządzać ich codziennym życiem. Od premiery pierwszej części w 2000 roku, seria rozwinęła się w ogromną franczyzę z milionami fanów. Wielbiciele The Sims z niecierpliwością wyczekują informacji na temat kolejnej, piątej już odsłony gry. Sprawdźmy, co już wiemy na temat The Sims 5.

Kiedy odbędzie się premiera The Sims 5?

Twórcy gry nie podali jeszcze dokładnej daty premiery The Sims 5. Ostatnia główna odsłona serii, The Sims 4, zadebiutowała na rynku w 2014 roku. Od tamtej pory doczekała się wielu dodatków i aktualizacji rozszerzających rozgrywkę. Fani spodziewają się, że premiera The Sims 5 nastąpi najwcześniej w 2023 lub 2024 roku, ponieważ twórcy będą chcieli najpierw wydać ostatnie duże dodatki do czwartej części.

Jakie nowości wprowadzi The Sims 5?

Choć nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat nowości, jakich możemy spodziewać się w The Sims 5, fani mają wiele oczekiwań i pomysłów. Oto niektóre z najczęściej pojawiających się spekulacji:

 • Otwarty, seamless świat bez ekranów ładowania
 • Bogatsza personalizacja i więcej opcji tworzenia Simów
 • Ulepszona grafika i animacje
 • Rozszerzone możliwości budowania i projektowania domów
 • Pogłębiona rozgrywka, więcej interakcji między Simami
 • Tryb wieloosobowy i możliwość zwiedzania kreacji innych graczy
 • Integracja z VR

Miejmy nadzieję, że twórcy wezmą pod uwagę oczekiwania społeczności i dostarczą rewolucyjną odsłonę kultowej serii.


Czytaj więcej: Klasyki na PS3, których nie możesz przegapić

Ile będzie kosztować The Sims 5 w Polsce?

Cena The Sims 5 nie została jeszcze podana. Biorąc pod uwagę cenę poprzednich głównych odsłon w dniu premiery, gracze w Polsce będą musieli przygotować ok. 200-220 zł za podstawową edycję gry. Istnieje również możliwość zakupu droższych edycji z dodatkową zawartością, które zapewne będą kosztować ok. 250-300 zł. Dokładne ceny poznamy bliżej daty premiery.

Na jakich platformach zagramy w The Sims 5?

 Kiedy premiera The Sims 5? Data wydania gry, nowości i cena w Polsce

Oficjalnej listy platform docelowych jeszcze nie ma, jednak można się spodziewać, że podstawowa wersja The Sims 5 będzie dostępna na:

 • PC (poprzez Origin i Steam)
 • Mac
 • PlayStation 5
 • Xbox Series X/S

Istnieje szansa, że gra zadebiutuje także na Nintendo Switch, choć na razie brak potwierdzenia. Wersja mobilna na iOS i Android raczej nie jest brana pod uwagę.

Czy The Sims 5 będzie dostępne w wersji na konsole?

Bardzo prawdopodobne, że The Sims 5 będzie mieć swoje wydanie na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Poprzednia część była dostępna na PlayStation 4 i Xbox One, więc z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że twórcy zdecydują się wydać piątą odsłonę również na konsolach nowej generacji.

Kiedy pojawi się pierwszy zwiastun The Sims 5?

Na razie Electronic Arts ani Maxis nie opublikowały jeszcze pierwszego trailera lub zapowiedzi The Sims 5. Biorąc pod uwagę terminy publikacji materiałów promocyjnych poprzednich części, gracze spodziewają się, że pierwszy zwiastun The Sims 5 może pojawić się ok. 12-18 miesięcy przed premierą gry. Jeśli data wydania jest planowana na 2024 rok, to zobaczymy trailer najprawdopodobniej pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku.

Jakie dodatki zostaną wydane do The Sims 5?

W przypadku The Sims 4, twórcy regularnie wydawali płatne dodatki rozszerzające rozgrywkę. Fani spodziewają się podobnego wsparcia dla The Sims 5. Potencjalne dodatki mogą skupiać się na:

 • Różnych grupach wiekowych (niemowlęta, nastolatki, seniorzy)
 • Karierach i hobby (np. uniwersytet, zostań gwiazdą itp.)
 • Nastrojach i porach roku (wakacje, Halloween itd.)
 • Zwierzętach i naturze
 • Nadprzyrodzonych istotach (wampiry, wilkołaki, duchy)

Pierwsze dodatki do The Sims 5 zapewne pojawią się w ciągu 6-12 miesięcy od premiery podstawowej wersji gry.

Czy The Sims 5 będzie dostępne w polskiej wersji językowej?

Wszystkie główne odsłony The Sims były tłumaczone na język polski, więc można śmiało założyć, że The Sims 5 również otrzyma pełną polską wersję językową - zarówno napisy, jak i lektor będą dostępne dla polskich graczy. The Sims cieszy się sporą popularnością w Polsce, więc twórcy z pewnością zadbają o lokalizację dla polskiego rynku.

Podsumowanie

Choć wciąż nie znamy dokładnej daty premiery, The Sims 5 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier nadchodzących lat. Piąta odsłona kultowej serii zapewne wprowadzi wiele usprawnień i nowości, które ucieszą zarówno nowych, jak i stałych fanów. Przed producentami stoi nie lada wyzwanie, aby spełnić oczekiwania społeczności i stworzyć prawdziwie rewolucyjną grę. Kiedy tylko pojawią się kolejne oficjalne informacje na temat The Sims 5, na pewno warto będzie śledzić na bieżąco wszystkie nowości i zapowiedzi.

Najczęstsze pytania

Wiele wskazuje na to, że The Sims 5 wprowadzi otwarty, seamless świat bez ekranów ładowania, tak jak w innych popularnych grach RPG.

Nie, The Sims 5 będzie płatną grą z opcją mikropłatności za dodatkową zawartość.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Gra powinna trafić do sprzedaży najwcześniej w 2023 roku.

Potwierdzono wersje na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Być może gra pojawi się również na Nintendo Switch.

Tak, po premierze głównej gry z pewnością zostaną wydane dodatki rozszerzające rozgrywkę, tak jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach serii.

5 Podobnych Artykułów

 1. Najlepsze gry strategiczne typu defence - zestawienie
 2. Jak udostępnić grę na Steam? Poradnik 2023
 3. Najlepsze gry wirtualnej rzeczywistości
 4. Najlepsze gry VR - przegląd
 5. Gothic 2: Noc Kruka - kody i cheaty do gry | 2021
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Mikołaj Wróblewski
Mikołaj Wróblewski

Jestem Mikołaj i pasja do gier towarzyszy mi od dzieciństwa. Na tej stronie znajdziecie recenzje gier na różne platformy, od klasycznych tytułów na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4, po najnowsze produkcje na Xbox i wiele innych. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły