Twój telefon z Androidem się przegrzewa? Możliwe przyczyny i naprawa

Co zrobić jeśli telefon z androidem się przegrzewa? Przegrzewający się telefon to coraz częstszy problem użytkowników Androida. W jaki sposób można uniknąć przegrzewania się telefonu?

Zainstaluj aplikację, otwórz ją i wpisz „Termiczny” sekcja, w której możemy zobaczyć w naszych aplikacjach poszczególne wartości temperatury sondy posiadającej Twoje urządzenie.

 

Cena £:
Bezpłatny

 

To najlepszy sposób na zlokalizowanie, gdzie może być problem. Możesz także użyć innych aplikacji, takich jak CPU-Z, do pomiaru temperatury, ale wadą jest to, że większość poda tylko temperaturę baterii.


CPU-Z

 

Cena £:
Bezpłatny

 

Dlaczego mój telefon z Androidem się nagrzewa?

Cóż, na niektórych urządzeniach z Androidem występują problemy z przegrzewaniem i już wiemy, jak mierzyć dane w obiektywny sposób, aby wiedzieć, że to nie jest nasza sensacja. Tutaj przynosimy ci trochę rozwiązania problemu przegrzewania się telefonu z systemem Android.


Jak naprawić przegrzanie (rozwiązania)


1 Problemy sprzętowe (akumulator i ładowarka)

Bateria:

Jeśli smartfon nagrzewa się najczęściej od tyłu, może to być problem z baterią. Aby sprawdzić, czy tak jest w Twoim telefonie, możesz użyć kodu USSD * # * # 4636 # * # * aby uzyskać informacje na temat korzystania z telefonu. Niektóre smartfony, takie jak marka Huawei, nie akceptują tego kodu.


Po wejściu do tego menu przejdź do sekcji „Informacje o baterii„. Tutaj znajdziesz między innymi temperaturę swojego urządzenia. Normalna temperatura spoczynku telefonu powinna wynosić około 30°Cchociaż jeśli korzystaliśmy z potężniejszych aplikacji, takich jak gry wideo, normalne jest, że wzrasta do prawie 40°C. przegrzewanie telefonu i rozładowywanie baterii

The 'Stan baterii’ sekcja pomoże nam również dowiedzieć się, czy jest problem. Jeśli pokazujesz coś innego niż „Dobry” (np. „Nieznany stan”), uruchom ponownie telefon i sprawdź go jeszcze raz. Jeśli nadal otrzymujemy tę samą wiadomość, Twoja bateria może być uszkodzona i trzeba wymienić.

Problem z ładowarką:

Jeśli przegrzanie występuje zwłaszcza podczas ładowania telefonu i jest szczególnie zauważalne w części, w której znajduje się pin ładowania, jest bardziej niż prawdopodobne, że problemem jest używana ładowarka. Może się to zdarzyć w przypadku korzystania z ładowarki, która nie została zatwierdzona przez producenta. Spróbuj użyć innego i sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli nie, pozbyć się starej ładowarki.

2 Aplikacje / gry o wysokiej wydajności…


Nie musi to być usterka w części fizycznej: może to być również kod, który zbyt długo żąda od zestawu wysokiej wydajności. Jest to całkiem normalne i nie powinno się martwić, jeśli dzieje się to tylko w czasie, gdy grasz w grę lub aplikację o wysokiej wydajności. Jeśli temperatury rosną częściej, nawet nie mamy uruchomionej aplikacji, która może to spowodować. Telefon z Androidem przegrzewa się podczas ładowaniaAplikacje / gry o wysokiej wydajności ...

Musisz także przyjrzeć się innym czynnikom. Telefon z Androidem nagrzewa się podczas ładowania i używa go. Jeśli korzystamy z usług takich jak GPS, gry w trybie gotowości baterii bardzo podniesie to temperaturę urządzenia. Te aplikacje rosną Temperatura może zostać zablokowana bez naszej wiedzy. Aby rozwiązać ten problem, możemy wykonać następujące kroki.

Znajdź aplikację lub usługę, która przegrzewa telefon

  • Przede wszystkim sprawdzić jeśli masz jakąkolwiek grę działającą w tle lub aplikacja korzystająca z funkcji takich jak GPS. Jeśli tak, zamknij te aplikacje i poczekaj, aż telefon trochę ostygnie, a następnie ponownie sprawdź temperatury.
  • Jeśli na pewno nie ma żadnej aplikacji w tle, spróbuj przejrzeć wykresy baterii: znajdziesz tam aplikacje i usługi, które powodują duże zużycie baterii.
  • Jeśli nie ma nic podejrzanego co niepotrzebnie zużywa więcej baterii spróbuj poszukać jakie procesy obciążają więcej pamięci By Goto Ustawienia> Opcje programisty> Statystyki procesu.rozwiązania dotyczące przegrzewania telefonu z systemem Android
  • Możesz także użyć Coolify, aby uwolnić się od ciepła. Aplikacja root, która zapobiega nagrzewaniu się telefonu z Androidem.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zapobiec smartfon nietypowo się nagrzewa. Jak o tobie? Czy masz ten sam problem? Zostaw nam swój komentarz.

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane