Najlepsze gry imprezowe z alkoholem

Najlepsze gry imprezowe z alkoholem
Autor Mikołaj Wróblewski
Mikołaj Wróblewski31.08.2023 | 7 min.

Organizowanie imprezy w gronie znajomych to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Aby spotkanie było jeszcze ciekawsze, warto wzbogacić je o gry i zabawy z udziałem alkoholu. Tego typu aktywności sprawdzą się zarówno podczas mniejszych domówek, jak i większych imprez okolicznościowych. Pozwalają one wprowadzić luźną i zabawną atmosferę, zintegrują towarzystwo i zapewnią niezapomniane wrażenia. Jakie gry z alkoholem warto wybrać? Oto kilka sprawdzonych propozycji.

Imprezowe gry towarzyskie z alkoholem

Na imprezę w gronie znajomych idealnie nadają się różnego rodzaju gry i zabawy towarzyskie z udziałem alkoholu. Pozwalają one rozluźnić atmosferę, zintegrować grupę i zapewnić świetną zabawę. W tego typu aktywnościach chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, a nie o rywalizację. Można wybrać zarówno klasyczne gry znane od lat, jak i nowoczesne pomysły. Ważne, by dostosować je do charakteru i wielkości imprezy oraz gustów uczestników.

Kalambury i inne zabawy z limitami czasu

Bardzo dobrze sprawdzą się kalambury, w których za nieodgadnięcie haseł w wyznaczonym czasie pija się shoty lub łyka drinki. Można też organizować inne zabawy z limitami czasowymi, podczas których przegrywający muszą wypić trunki alkoholowe - na przykład konkursy na jak najszybsze wykonanie prostych zadań. Takie aktywności wprowadzą dynamikę i dodatkową motywację.

Zespołowe odgadywanie haseł lub piosenek

Świetną imprezową atrakcją będą również zespołowe konkursy na odgadywanie haseł, tytułów piosenek lub innych zagadek przygotowanych przez prowadzącego. Można podzielić grupę na drużyny, które będą rywalizować o jak najszybsze rozwiązanie zadań. Przegrywający muszą wypijać drinki, co dodatkowo urozmaici zabawę.

Improwizacje i zadania aktorskie

Świetnym pomysłem będą też improwizacje aktorskie lub zadania z odgrywaniem krótkich scenek losowo wybranym uczestnikom. Można na przykład rozlosować karteczki z tematami etiud, które aktorzy muszą przedstawić po wypiciu shotów dla odwagi i rozluźnienia. Takie aktywności sprawdzą się zwłaszcza wśród bardziej kreatywnych i otwartych osób.

Klasyczne gry imprezowe wymagające picia

Klasyka gatunku, jeśli chodzi o gry alkoholowe, to konkursy bezpośrednio związane z piciem trunków. Są one prostą i sprawdzoną formułą zapewniającą świetną zabawę podczas imprezy. Można wybrać zarówno dobrze znane pomysły, jak i stworzyć własne warianty takich gier. Ważne, by dostosować poziom trudności i ilość alkoholu do możliwości uczestników.

Pijany mistrz

Klasyką imprezową są zawody w piciu na czas, często nazywane "pijanym mistrzem". Uczestnicy muszą jak najszybciej wypić przygotowany napój alkoholowy, na przykład piwo lub drink. Wygrywa ten, kto najszybciej opróżni swoją szklankę lub kieliszek. Można urozmaicać zasady - na przykład stosować rundy eliminacyjne.

Wyścigi w piciu piwa

Podobnym pomysłem są wyścigi drużynowe w jak najszybszym piciu piwa. Uczestnicy dzielą się na dwie grupy, stają w rzędach i na sygnał zaczynają po kolei pić trunki. Wygrywa drużyna, której członkowie pierwsi opróżnią swoje kufli. Tu również można wymyślać wariacje - na przykład slalom z piwem w ręku.

Kręcioła z kieliszkami

Prostą alkoholową zabawą imprezową jest kręcioła z kieliszkami napełnionymi drinkami zamiast butelek. Uczestnicy po kolei kręcą strzałką, a po zatrzymaniu muszą wypić zawartość kieliszka, na który wskazuje strzałka. Im więcej kieliszków na kręciole, tym ciekawiej się robi!

Zabawne zadania z wypijaniem drinków

Aby urozmaicić imprezę, można przygotować zestaw zabawnych zadań lub wyzwań dla uczestników. Jeśli ktoś nie poradzi sobie lub odmówi wykonania, musi wypić drinka. Takie aktywności wprowadzą luźną atmosferę i wiele śmiechu. Należy jednak dostosować je do realiów imprezy i możliwości gości.

Wyzwanie z mieszaniem drinków

Można na przykład rozlosować wśród uczestników karteczki z poleceniami przygotowania oryginalnych, czasem dziwacznych koktajli. Kto nie poradzi sobie z wyzwaniem lub stwierdzi, że miks jest nie do wypicia, musi wypić shota. Takie zadanie na pewno zapewni wiele śmiechu i dobrej zabawy.

Zadania aktorskie po wypiciu

Świetną atrakcją będą też losowane zadania aktorskie, które uczestnicy muszą wykonać po wypiciu shota dla kurażu i rozluźnienia. Mogą to być na przykład śpiew, taniec, scenka pantomimiczna lub inne szalone pomysły prowadzącego i gości.

Konkursy tańca po alkoholu

Dużo śmiechu może przynieść taneczny konkurs dla ochotników po wypiciu drinków. Uczestnicy losują styl tańca, w którym muszą zaprezentować się przed publicznością. Im trudniejsze zadanie, tym więcej trunków muszą wypić przed występem. Zabawa gwarantowana!

Gry losowe z niespodziankami alkoholowymi

Najlepsze gry imprezowe z alkoholem

Na imprezę można też przygotować gry losowe z niespodziankami w postaci różnych trunków. Takie aktywności wprowadzą element zaskoczenia i dodatkowej motywacji do rywalizacji. Należy jednak odpowiednio dobrać ilość i moc serwowanych alkoholi.

Koło fortuny z trunkami

Jednym z pomysłów jest skonstruowanie koła fortuny z polami odpowiadającymi różnym alkoholom. Uczestnicy losują zadania, a po wykonaniu kręcą kołem, by sprawdzić, co wypadnie im wypić. Można też losować Trunkowe kary dla przegranych w innych konkursach.

Losowanie kar i zadań z shotami

Podobną opcją jest przygotowanie zestawu karteczek z różnymi zadaniami lub wyzwaniami, po których należy wypić shota wskazanego przez prowadzącego. Uczestnicy losują kolejno karteczki i muszą podjąć wyzwanie, co zapewni niespodzianki i śmiech.

Zielona butelka z zadaniami

Tajemniczym wariantem mogą być też zadania losowane z zielonej butelki. W środku umieszcza się karteczki z różnymi wyzwaniami, poleceniami lub sposobami wypicia trunku. Uczestnicy po kolei losują i muszą wykonać zadanie, co gwarantuje dodatkową dawkę humorystycznych wrażeń.

Aktywne zabawy ruchowe na imprezę

Połączenie alkoholu i aktywności fizycznej to ciekawy sposób na imprezową integrację. Odpowiednio bezpieczne konkurencje sportowe z użyciem trunków pozwolą się rozruszać i zapewnią mnóstwo śmiechu. Można je dostosować do możliwości i upodobań uczestników.

Wyścigi rzędów z piwem

Prostym pomysłem są sztafetowe wyścigi rzędów z pełnymi kufelkami piwa. Uczestnicy dzielą się na drużyny ustawione w rzędach. Na sygnał biegną slalomem do mety z piwem w ręku, po czym przekazują kufel koledze. Wygrywa najszybsza drużyna.

Slalom z piłeczką i kieliszkiem

Można też zorganizować slalom z piłką pingpongową na tacy wyważonej kieliszkiem z drinkiem. Chodzi o to, by dotrzeć do mety, nie rozlewając alkoholu. Kto się pomyl

Podsumowanie

Podsumowując, gry i zabawy z alkoholem to świetny sposób na urozmaicenie domówki czy większej imprezy. Pozwalają wprowadzić luźną atmosferę, zintegrują uczestników i zapewnią niezapomniane wrażenia. Możliwości jest mnóstwo - od klasycznych konkursów na picie po nowatorskie zadania i wyzwania. Kluczowe jest odpowiednie dobranie gier do charakteru imprezy, liczby gości i ich upodobań. Przy odrobinie kreatywności na pewno uda się stworzyć zestaw atrakcji, które zagwarantują świetną zabawę. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie i piciu z umiarem.

Najczęściej zadawane pytania

Wszystko zależy od charakteru imprezy, liczby gości i ich upodobań. Dobrym pomysłem są kalambury, konkursy zespołowe, zadania sprawnościowe czy losowanie wyzwań z karteczek. Można też zorganizować klasyczne picie na czas.

Należy dobrać ilość tak, by starczyło dla wszystkich, ale goście nie przesadzili. Dobrze mieć zapas, ale rozdzielać alkohol z umiarem. Można też przygotować wersje bezalkoholowe dla niepijących.

Nie wymuszać picia na siłę, rozdzielać alkohol stopniowo, zapewnić jedzenie i bezalkoholowe napoje, pilnować by goście nie prowadzili po imprezie. Można też zorganizować noclegi dla mocniej imprezujących.

Najlepiej przygotować różnorodny zestaw gier i dać uczestnikom wyboru. Zachęcać, ale nie zmuszać do udziału. Można też przygotować konkurencje dla drużyn, by angażowały całe grupy.

Inspiracji warto szukać w internecie, na blogach i forach imprezowych. Dobrym źródłem są też znajomi, którzy często organizują imprezy. Można połączyć sprawdzone pomysły z własnymi kreatywnymi rozwiązaniami.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Najlepsze gry strategiczne typu defence - zestawienie
  2. Jak udostępnić grę na Steam? Poradnik 2023
  3. Najlepsze gry wirtualnej rzeczywistości
  4. Najlepsze gry VR - przegląd
  5. Gothic 2: Noc Kruka - kody i cheaty do gry | 2021
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Mikołaj Wróblewski
Mikołaj Wróblewski

Jestem Mikołaj i pasja do gier towarzyszy mi od dzieciństwa. Na tej stronie znajdziecie recenzje gier na różne platformy, od klasycznych tytułów na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4, po najnowsze produkcje na Xbox i wiele innych. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły