Jak zmniejszyć zużycie danych Facebooka na Androidzie

Facebook

WhatsApp
Telegram
LINIA
ReddIt

Gdy już tam będziesz, dotknij menu hamburgera (trzy poziome linie)
Następnie przesuń w dół do „Pomoc i ustawienia”, a następnie wejdź w „Ustawienia aplikacji”:

Teraz, gdy jesteśmy w menu konfiguracji, zobaczysz 5 kart, które pozwalają nam włączać i wyłączać wiele różnych ustawień aplikacji, sprawdźmy je:

1. Dźwięki w aplikacji: Nie wymaga to dużej ilości danych, ale jeśli chcesz posunąć się do ekstremalnych warunków, możesz je wyłączyć.


2. Ciągłe przesyłanie kontaktów: Ta opcja umożliwia Facebookowi dodawanie nowych „Przyjaciół” za pośrednictwem kontaktów, które masz na swoim urządzeniu. Lepiej to wyłączyć, ponieważ nie jest to naprawdę konieczne.

3. Prześlij filmy w jakości HD: Filmy HD na Facebooku to jedna z opcji, które pochłaniają najwięcej danych, ponieważ jeśli nie masz połączenia z siecią Wi-Fi i chcesz przesłać film z ostatniej generacji iPhone'a/LG V30/Samsung S8, możesz: dobrze pożegnaj się ze swoimi danymi. Wyłącz to i nie oglądaj się wstecz, jeśli chcesz przesłać wideo w jakości HD, połącz się z połączeniem Wi-Fi, ponieważ Facebook wykorzystuje dużo danych do przesyłania filmów HD.


4. Prześlij zdjęcia w jakości HD: Mimo że ta opcja nie zużywa tak dużo danych, jak ta druga, jeśli prześlesz wiele obrazów w jakości HD, w końcu stracisz również wszystkie dane. Najlepsze, co możesz zrobić z tą opcją, to również ją wyłączyć, jeśli chcesz przesłać obraz o niesamowitej jakości, poczekaj, aż będziesz w sieci Wi-Fi.

Napraw Facebooka, używając dużej ilości danych


5. Linki są otwarte zewnętrznie: może się zdarzyć, że będąc na Facebooku będziesz musiał kliknąć w link, który wydaje się interesujący lub zabawny. Facebook ma wewnętrzną przeglądarkę internetową, która jest powolna i pobiera dużo danych, jeśli naciśniesz ten przełącznik, linki zostaną otwarte w Twojej własnej aplikacji przeglądarki, pobierając mniej danych, otwierając się szybciej i na pewno jest to bardziej przydatne.

Rezultatem tych pierwszych kroków jest to, co widać na centralnym obrazie, cztery główne zakładki w menu ustawień powinny wyglądać tak, jak pokazano, jeśli chcesz zmniejszyć zużycie danych na Facebooku.
Idźmy dalej:

Jak zmniejszyć zużycie danych na Facebooku

6. Automatyczne odtwarzanie: ta opcja jest domyślnie włączona i jest to jedna z najbardziej szkodliwych funkcji dla Facebooka, który wykorzystuje zbyt dużo kredytów danych. Jeśli nie wiesz, automatyczne odtwarzanie wideo to opcja, która odtwarza wideo, gdy tylko pojawi się na ekranie. Jest to bardzo czasochłonna opcja, jeśli jest włączona i musi zostać natychmiast wyłączona, jeśli nie jesteś w sieci Wi-Fi. Jeśli dotkniesz go, zobaczysz, że mówi „Z mobilną transmisją danych i połączeniami Wi-Fi”. To nie jest opcja, której musisz użyć. Musisz wybrać opcję, która jest tylko ta z połączeniami Wi-Fi lub w ogóle nie odtwarzać automatycznie filmów. Wybierz ten, który wolisz lub potrzebujesz.

Jak ograniczyć wykorzystanie danych Facebooka

zmniejszyć zużycie danych z Facebooka

9. Oszczędzanie danych na Facebooku: Wróćmy teraz do menu Facebooka i w “Pomoc i ustawienia” wejdźmy”Oszczędzanie danych”.

Włączenie zapisywania danych pozwala zmniejszyć rozmiar obrazów i zapobiec automatycznemu odtwarzaniu filmów. Może się to wydawać zbędne, ale tak nie jest, ponieważ wcześniejsza opcja zastępuje ustawienie tej opcji.

Pamiętaj, zawsze wyłączaj zapisywanie danych za pomocą połączenia Wi-Fi, ponieważ to poważnie przesadza (przynajmniej w tym, co musisz osiągnąć w tym poście). W ten sposób możesz uniemożliwić Facebookowi używanie zbyt dużej ilości danych na Androidzie i ograniczyć wykorzystanie danych z Facebooka.

Jak ograniczyć wykorzystanie danych Facebooka

10. Dostosuj powiadomienia: Na koniec w aplikacji dotknij „ustawienia” a po wejściu do środka”Ustawienia powiadomień“.

W tej sekcji możesz uzyskać dostęp do ustawień powiadomień.

Pamiętaj, że nawet jeśli nie masz otwartej aplikacji, nadal będzie ona działać w tle, więc wyłączmy powiadomienia. Po wyłączeniu powiadomień chodźmy i potwierdź ustawienia na telefonie komórkowym.

Aby to zrobić:

  • W aplikacji Facebook: Przejdź do „Ustawienia > ustawienia powiadomień > Push” wyłącz wszystkie opcje, aby zmniejszyć zużycie danych na Facebooku.

Jak zmniejszyć zużycie danych Facebooka

Korzystanie z danych w tle

W Ustawieniach wyłącz tę opcję, aby nie zużywać danych w tle. Jest to naprawdę ważne, jeśli chcesz zapobiec wykorzystywaniu przez Facebooka dużej ilości danych.

W zależności od posiadanego telefonu i systemu operacyjnego można go znaleźć pod adresem:

Ustawienia -> Wykorzystanie danych: jeśli masz na przykład Moto G5 Plus, ale zależy to od tego, czy producent dodał własny interfejs użytkownika do aplikacji ustawień, czy nie.

Ustawienia -> Dane mobilne: jeśli używasz iOS 10 lub nowszego.

Te opcje są ważne i prawdopodobnie będą miały wpływ na Twoje codzienne życie, jeśli często korzystasz z sieci społecznościowej, ale na dłuższą metę jest to bardziej korzystne, ponieważ na dłuższą metę zaoszczędzisz dużo pieniędzy.

Pamiętaj, że będziesz musiał dostosować się do tych nowych zmian. Jest to bardzo pomocne, jeśli masz własne połączenie Wi-Fi, ponieważ nie będziesz musiał wydawać dużo pieniędzy podczas przeglądania w domu.

Użyj Facebooka Lite

Oficjalna aplikacja Facebooka jest jedną z najbardziej żądnych danych aplikacji na rynku, zwłaszcza że zawsze jest połączona w tle. Dlatego korzystanie z Facebook Lite jest jedną z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć, jeśli korzystasz z abonamentu przedpłaconego lub chcesz zmniejszyć miesięczny rachunek.

zapobiegaj wykorzystywaniu zbyt dużej ilości danych przez aplikację na Facebooku

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Facebook Lite waży mniej, jest szybszy i efektywniej wykorzystuje dane; to jest to najbardziej polecana aplikacja, jeśli nie zawsze korzystasz z połączenia Wi-Fi lub opcje telefonu komórkowego nie są najpotężniejsze na rynku.

Facebook Lite został zaprojektowany z myślą o rynkach wschodzących, ponieważ zmniejsza wiele wydatków na dane Facebooka, usuwając wiele funkcji, które ma oryginalna aplikacja. Jeśli pasuje do Twoich potrzeb, nie wahaj się i używaj go, zużyjesz znacznie mniej.

Facebook Lite

Cena £:
Bezpłatny

Użyj przeglądarki internetowej

Jak zmniejszyć zużycie danych Facebooka
Najlepsze przeglądarki na Androida na rok 2022

Mark Zuckerberg stworzył Facebooka w 2004 roku i od tego czasu sieć ta nie przestała się rozwijać.

Trzecim wyborem jest korzystanie z Facebooka przez przeglądarkę telefonu. Jest to oczywiście oryginalna opcja dostępu do Facebooka i jest najłatwiejsza. Aby to zrobić, wejdź do przeglądarki w telefonie. Spójrz także na najlepsze przeglądarki na Androida.

Teraz, gdy jesteś w przeglądarce, możesz przejść do facebook.com lub m.facebook.com aby uzyskać dostęp do mobilnej wersji Facebooka, ta zużywa mniej danych, ponieważ ma mniej opcji niż aplikacja mobilna.

W dzisiejszych czasach Facebook stał się koniecznością dla wielu osób. Chcą tylko dowiedzieć się, co robią ich znajomi, porozmawiać z nimi, plotkować itp. Ale ważne jest również, aby nie dać się w to wciągnąć i wiedzieć, że korzystanie z sieci społecznościowej może kosztować dużo pieniędzy, nawet jeśli jest bezpłatne . Udostępnij ten post swoim znajomym, aby mogli dowiedzieć się o nim jak zmniejszyć zużycie danych z Facebooka na swoim telefonie i zacznij korzystać z Facebooka w tańszy sposób.

  • TAGI
  • Dane
  • Facebook
Facebook

WhatsApp
Telegram
LINIA
ReddIt

Poprzedni artykułJak korzystać z komunikatora internetowego WhatsApp
Następny artykułJak korzystać z Kingroot dla roota telefonu z systemem Android

ZOSTAW ODPOWIEDŹ Anuluj odpowiedź

Wpisz swój komentarz!

Proszę wpisać tutaj swoje imię


Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.