Jak zmienić klawiaturę na telefonie lub tablecie z Androidem

Facebook

WhatsApp
Telegram
LINIA
ReddIt

Jak zmienić klawiaturę na Androidzie


Dobra, po pierwsze, wybierzmy aplikację klawiatury ze Sklepu Google Play, której chcesz użyć, najbezpieczniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wybrać jednego z „dużych graczy”, że tak powiem. Aplikacje takie jak Fleksy, Swype, SwiftKey, GBoard, TouchPal, Ginger lub Chrooma są najczęściej pobierane i mają świetne recenzje do tworzenia kopii zapasowych.
Po dokonaniu wyboru pobierz go, na potrzeby tego samouczka będziemy używać Chrooma, ten jest wyjątkowy, ponieważ zmienia kolory w zależności od używanej aplikacji, ma również Swype i menu GIF.

Zwykle klawiatury Androida są wyposażone w samouczek krok po kroku, który przeprowadzi Cię przez kroki, aby aktywować i ustawić klawiaturę jako domyślną. Chrooma sprawia, że ​​jest to dla nas całkiem proste, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i gotowe!


Chociaż każda klawiatura ma własnego kreatora, kroki są zawsze takie same:

1. Udziel niezbędnych zezwoleń, jeśli takie istnieją.


zmiana klawiatury android
Asystent krok po kroku Chrooma

2. Aktywuj nową klawiaturę jako metodę wprowadzania.

3. Ustaw klawiaturę jako metodę domyślną.


Zmień klawiaturę Androida1666857871 752 Jak zmienic klawiature na telefonie lub tablecie z Androidem

Jeśli używasz Androida 6.0 lub nowszego, nie musisz się martwić o uprawnienia, klawiatura będzie odpowiadać za pytanie o nie w odpowiednim czasie. Uprawnienia zazwyczaj obejmują dostęp do kontaktów i multimediów, dołączanie zdjęć i dodawanie nazw kontaktów do słownika.

Najważniejszym krokiem z tych trzech jest włączenie nowej klawiatury w naszych ustawieniach. Google chce, abyś domyślnie je włączał, ponieważ klawiatury mogą potencjalnie przechwytywać to, co piszesz, więc ważne jest, aby upewnić się, że chcesz włącz klawiaturę X.

Aby zrobić ten krok, przejdźmy do Ustawienia -> Język i wprowadzanie -> Domyślna klawiatura i dotknij Ustaw metody wprowadzania. Nazwa tego ustawienia może się różnić w zależności od telefonu lub może znajdować się w innym menu, ale opcja jest zwykle dostępna (przynajmniej w przypadku Vanilla Android).

Opcje wprowadzania na urządzeniu Samsung 2022


Gdy tylko włączysz nową klawiaturę, telefon wyświetli okno informujące, że zainstalowana klawiatura może zbierać wpisywany przez Ciebie tekst, w tym hasła i numery kart kredytowych, dlatego zalecamy używanie tylko dużych klawiatur gracza, ponieważ mają tło uczciwości poparte recenzjami i plikami do pobrania.

Gdy skończysz z tym, przekroczysz najważniejszy krok, teraz musimy wybrać naszą klawiaturę jako domyślną metodę wprowadzania, oznacza to, że twoja klawiatura nie będzie używana, dopóki jej nie skonfigurujesz, jeśli nie Jeśli to zrobisz, nadal będziesz używać swojej starej klawiatury.

Można to zrobić na dwa sposoby: Możesz to zmienić w powiadomieniu, które pojawia się za każdym razem, gdy używasz klawiatury, lub w ustawieniach telefonu. Aby wykonać drugą metodę, przejdź do Ustawienia -> Języki i wprowadzanie tekstu -> Domyślna klawiatura Twoja nowa klawiatura została włączona.

Zmień klawiaturę Androida

jak zmienić klawiaturę Androida
jak zmienić klawiaturę Androida

Po ustawieniu nowej klawiatury jako domyślnej, możesz iść! Wskazane jest, aby po prostu postępować zgodnie z samouczkiem oferowanym przez klawiaturę, ponieważ jest on o wiele bardziej bezpośredni i łatwy, ale nie zaszkodzi znać ręczny sposób robienia tego, na wypadek gdyby konfiguracja klawiatury nie działała lub nie działa mieć jednego

Zmień klawiaturę Androida na normalną (natywną)


Jeśli masz ochotę wróć do natywnej klawiatury systemowej oferowanej przez telefon. Musisz tylko odinstalować zainstalowaną aplikację klawiatury X, to całkiem proste! a system operacyjny automatycznie ustawi inną klawiaturę jako domyślną, aby wykonać kopię zapasową. Będzie to wspólne dla wszystkich urządzeń z Androidem, takich jak Samsung Galaxy, Moto G, Oneplus itp.

Świat dostosowywania Androida jest szalony, zawsze pojawiają się nowe klawiatury, programy uruchamiające i fajne nowe funkcje, dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z nim, ponieważ jest to jedna z rzeczy, które sprawiają, że Android obecnie najczęściej używanym mobilnym systemem operacyjnym. Czy uważasz, że samouczek był zbyt zawiły? Daj nam znać w komentarzach, a z przyjemnością Ci pomożemy!

  • TAGI
  • android
Facebook

WhatsApp
Telegram
LINIA
ReddIt

Poprzedni artykułJak skanować dokumenty do formatu PDF za pomocą telefonu z Androidem?
Następny artykułJak naprawić iMessage „Oczekiwanie na aktywację”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ Anuluj odpowiedź

Wpisz swój komentarz!

Proszę wpisać tutaj swoje imię


Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.