Jak przekonwertować tekst na dźwięk za pomocą notatnika

Sztuczka z notatnikiem tekstu na mowę

W ten sposób stworzyliśmy dokument po prostu dwukrotnie – klikając na początek, aby przeczytać na głos cały tekst, który umieściliśmy między podwójnymi cudzysłowami w poleceniu SAPI.Speak. Pamiętaj, że jeśli skopiujesz i wkleisz tekst z innego edytora, musimy usunąć podziały wierszy i umieścić cały tekst, ponieważ w przeciwnym razie zwrócimy błąd podczas próby jego odtworzenia.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że aby uruchomić ten plik visual basic script, włączyliśmy w naszym systemie Windows Script Host. Aby to sprawdzić, musimy otworzyć rejestr systemu Windows, uruchamiając polecenie regedit i przejść do ścieżki HKEY_LOCAL_MACHINE OPROGRAMOWANIE Microsoft Windows Script Host Ustawienia.


Sztuczka z notatnikiem tekstu na mowęjak-konwertować-tekst-na-audio-za pomocą-notatnika-3

Krok 3: Należy dwukrotnie kliknąć wartość Enabled i przypisać wartość 1 w systemie szesnastkowym. To aktywuje tę funkcję i możesz uruchomić .vbs plik, który właśnie utworzyłeś.


Krok 4: W tym momencie zobaczymy, że cały tekst, do którego dodaliśmy podwójne cudzysłowy, zaczyna być czytany na głos. Możemy zobaczyć, jak tekst może być w różnych językach, będzie też odczytywany bez żadnych problemów.

Skróty klawiaturowe w systemie Windows 10

To jest Jak przekonwertować tekst na dźwięk za pomocą notatnika Sztuczka z tekstem na mowę?. Jeśli podoba Ci się ten post, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi.

 

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.