Jak podzielić duży plik CSV na wiele mniejszych plików

Facebook

WhatsApp
Telegram
LINIA
ReddIt

Jedynym wymaganiem do korzystania z tego programu jest zainstalowany na komputerze .Net Framework 4.5. Które można pobrać z Microsoft stronie internetowej. Następnie LargeFileSplitter może być używany na dwa sposoby:

1.) Za pomocą CMD (Wiersz polecenia). Program będzie potrzebował ścieżki, w której znajduje się plik CSV, oraz liczby części, na które chcesz podzielić pliki Excela, jak pokazano poniżej:

LargeFileSplitter.exe "C:Portablestechindroid tutorialslarge.csv" 5

2.) Kliknij dwukrotnie na LargeFileSplitter plik wykonywalny do korzystania z tego łatwiejszego i szybszego sposobu dzielenia pliku CSV.


Teraz program otworzy okno poleceń z pytaniem „Który plik chcesz podzielić?” Teraz musisz wprowadź dokładną lokalizację pliku csv. Jeśli uważasz, że ten krok jest naprawdę trudny, po prostu skopiuj plik CSV do tego samego katalogu LargeFileSplitter.

Jeśli plik CSV został skopiowany do tego samego folderu programu, wystarczy wpisać nazwę pliku CSV, który chcesz podzielić. Teraz wpisz nazwę swojego pliku CSV i kliknij Enter.


techindroid.csv

Teraz program zapyta Cię „Na ile plików chcesz podzielić?”. Wpisz liczbę plików, które chcesz podzielić, i naciśnij klawisz „enter”. Na przykład wpisuję „5”, otrzymuję 5 podzielonych części pliku Excel.


Podziel duży plik CSV na wiele plików

Notatka: Należy pamiętać, że ścieżka do pliku zawiera spację, dlatego należy ją umieścić w cudzysłowie.

Po podzieleniu wierszy w programie Excel wyjściowa nazwa plików CSV zostanie poprzedzona liczbą. Przykład, jak podzielić jeden arkusz programu Excel na wiele plików, techindroid.csv, pliki wynikowe będą miały nazwy 1-techindroid.csv, 2-techindroid.csv i 3-techindroid.csv.

podzielić plik Excela

2. Dzielenie łatwiejsze dzięki programowi CSV Splitter

Innym sposobem dzielenia dużych plików CSV byłoby użycie Rozdzielacz CSV, darmowe oprogramowanie służące do dzielenia arkusza Excela i oferuje intuicyjny interfejs graficzny. Możesz użyć tego oprogramowania, gdy potrzebujesz otworzyć duże pliki Excela. Oprogramowanie można pobrać pod tym linkiem:

Ściągnij

1.) Po pobraniu i otwarciu pojawi się to okno:

2.) Z powyższych opcji pierwszym krokiem do podzielenia dużego pliku CSV będzie: wybierz plik które trzeba podzielić, potem trzeba będzie ustaw folder wyjściowy a potem do dostosuj liczbę rzędów chcesz, aby każdy plik miał. Na koniec naciśnij "Wykonać".

Rozdzielacz plików CSV

3.) Po podzieleniu pliku Excela na wiele plików, wynikowe pliki będą miały odpowiednie zakończenie numeryczne na końcu każdej nazwy pliku. Na przykład techindroid.csv zostanie podzielony na techindroid.csv.000, techindroid.csv.001, techindroid.csv.002 i tak dalej.

Splitter plików CSV współpracuje również z poleceniem:

W tym celu uruchom go poleceniem, jak pokazano poniżej:

CSVSplitter filename="C:Portablestechindroid.csv" outputfolder=" C:Portables" rowcount=10000 firstrowheader=1 repeatheader=1

Przy otwieraniu dużych plików CSV, w porównaniu z pierwszą opcją, CSV Splitter po przejściu kilku testów wydaje się mniej wydajny, zwłaszcza że aplikacja zostaje zablokowana podczas dzielenia dużych plików. W związku z tym LargeFileSplitter jest nadal najbardziej zalecaną opcją.
Przeczytaj także:
Jak ustawić przeglądarkę Chrome jako domyślną w systemie Windows 10
Jak wyciąć sceny z wideo za pomocą VLC Media Player
YouTube Downloader dla Windows 10
Jak otworzyć plik Rar w systemie Windows
Jak odtwarzać pliki MKV w systemie Windows
Jak utworzyć plik ZIP

3. Obsługuj duże pliki CSV bez dzielenia za pomocą EmEditor

Chociaż głównym tematem tego artykułu jest dzielenie dużych plików CSV, nadal chciałbym przedstawić możliwość obsługi dużych plików bezpośrednio przez EmEditor, bez konieczności ich dzielenia.

Obsługa dużych plików CSV

Ściągnij

W przeciwieństwie do poprzednich opcji, używane oprogramowanie, EmEditor, nie jest darmowe, chociaż jego funkcje są najbardziej imponujące. Ten program może otwierać duże pliki CSV o prawie dowolnym rozmiarze bez potrzeby dużej ilości pamięci RAM. Tak więc, jeśli masz do czynienia z plikami CSV lub tekstowymi, które są większe niż 3 GB, może to być również opcja dla Ciebie.

  • TAGI
  • okna
  • Okna 10
  • Windows 8
Facebook

WhatsApp
Telegram
LINIA
ReddIt

Poprzedni artykułJak nagrywać ekran na iOS 14 i 15,2
Następny artykułJak podzielić duży plik na małe pliki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ Anuluj odpowiedź

Wpisz swój komentarz!

Proszę wpisać tutaj swoje imię


Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.