Gry, które królowały w 2011 roku

Gry, które królowały w 2011 roku
Autor Mikołaj Wróblewski
Mikołaj Wróblewski30.08.2023 | 8 min.

Rok 2011 był niezwykle owocny dla graczy. Na rynku pojawiło się wiele świetnych i wyczekiwanych tytułów z różnych gatunków. Poniżej przyjrzymy się najciekawszym i najpopularniejszym gramom, które zdominowały ten rok.

Najpopularniejsze gry FPS z 2011 roku

Battlefield 3

Battlefield 3 to jedna z najgorętszych premier FPS w 2011 roku. Gra zaoferowała rozbudowaną kampanię dla jednego gracza oraz tryby wieloosobowe, w których można było stoczyć bitwy na ogromnych mapach z udziałem 64 graczy. Tytuł wyróżniał się świetną oprawą audiowizualną, zniszczalnym otoczeniem oraz różnorodnością broni i pojazdów. Battlefield 3 zebrał bardzo dobre recenzje i przyciągnął przed ekrany rzesze fanów strzelanek.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Kolejna odsłona popularnej serii CoD również zadebiutowała w 2011 roku. Gra kontynuowała wydarzenia z poprzednich części, oferując szybką i dynamiczną akcję w trybie dla jednego gracza oraz sieciowym. Fani docenili dużą ilość broni, gadżetów i trybów rozgrywki wieloosobowej. Modern Warfare 3 sprzedało się w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy, bijąc rekordy popularności.

Crysis 2

Crysis 2 to sequel głośnej strzelanki z 2007 roku, która była prawdziwym sprawdzianem dla komputerów. Kontynuacja zachowała futurystyczny klimat, oferując widowiskową grafikę, duże mapy i różnorodny arsenał broni. Tytuł zbierał pozytywne opinie za rozgrywkę oraz oprawę audiowizualną. Crysis 2 pokazał, że seria nadal stanowi technologiczny benchmark dla FPS-ów.

Najlepsze gry RPG wydane w 2011 roku

The Witcher 2: Zabójcy Królów

The Witcher 2 kontynuował przygody Geralta z Rivii w mrocznym świecie fantasy według prozy Andrzeja Sapkowskiego. Gra charakteryzowała się rozbudowaną fabułą osadzoną w otwartym świecie, ciekawą walką i procesem podejmowania decyzji, które wpływały na dalsze losy bohatera. Witcher 2 zebrał mnóstwo nagród za klimat, historię i staranny design. Tytuł ugruntował pozycję marki jako jednej z najlepszych RPG akcji na rynku.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Piąta odsłona kultowej serii The Elder Scrolls zachwyciła rozległym otwartym światem, mnóstwem zadań pobocznych i niezwykłą głębią. Gracz mógł eksplorować malownicze krainy, wykonywać misje, rozwijać swoją postać i angażować się w wciągającą historię. Bogactwo treści, swoboda rozwoju i olbrzymia skala przyciągnęły do Skyrim miliony fanów. Tytuł zebrał doskonałe recenzje i ugruntował pozycję serii jako wzorca gier RPG.

Dark Souls

Mroczny i wymagający Dark Souls zaskoczył graczy unikalnym klimatem oraz wysokim poziomem trudności. Tytuł wyróżniał się mistyczną atmosferą, złożonymi starciami z bossami oraz rozbudowanym systemem walki i rozwoju postaci. Pomimo wymagającej rozgrywki, gra zdobyła uznanie za głębię, klimatem i satysfakcję płynącą z pokonywania kolejnych wyzwań. Dark Souls uznawane jest dziś za kultową grę RPG akcji.

Najlepsze strategie z 2011 roku

Total War: Shogun 2

Total War: Shogun 2 przeniosło graczy do feudalnej Japonii, oferując zarządzanie własnym klanem oraz spektakularne bitwy z udziałem tysięcy jednostek. Fani chwalili grę za klimatyczną oprawę, ogrom możliwości strategicznych oraz satysfakcję z dowodzenia armią samurajów. Shogun 2 pokazało, że seria wciąż jest w świetnej formie i przyciąga rzesze miłośników gier strategicznych.

StarCraft 2: Wings of Liberty

Kontynuacja kultowego StarCrafta zachwyciła precyzyjnym gameplayem, trzema unikalnymi rasami oraz rozbudowanym trybem dla jednego gracza. Fani docenili wymagającą rozgrywkę opartą na szybkim budowaniu bazy i armii oraz strategicznych starciach z przeciwnikiem. StarCraft 2 udowodnił, że po latach nadal jest jedną z najlepszych strategii czasu rzeczywistego.

League of Legends

League of Legends podbił serca graczy jako jedna z najpopularniejszych gier MOBA. Tytuł oferował zacięte pojedynki drużynowe, mnóstwo bohaterów do wyboru oraz system przedmiotów i umiejętności do opanowania. Rozgrywkę cechowała głębia taktyczna, wymagająca koordynacja zespołu i satysfakcja z wygrywania starć. Ogromna baza graczy oraz turnieje esportowe uczyniły z LoL globalne zjawisko.

Najlepsze gry akcji z 2011 roku

Gry, które królowały w 2011 roku

Batman: Arkham City

Batman: Arkham City kontynuowało przygody Mrocznego Rycerza w otwartym świecie wypełnionym przestępcami. Gra oferowała widowiskową walkę wręcz, zagadki środowiskowe oraz liczne gadżety i tryby detektywistyczne, dzięki którym można było poczuć się jak prawdziwy Batman. Arkham City zebrało doskonałe oceny za gameplay, projekt poziomów i możliwości, jakie dawało wcielenie się w ikonicznego herosa.

Uncharted 3: Oszustwo Drake’a

Trzecia część przygód poszukiwacza skarbów Nathan Drake’a zachwyciła akcją osadzoną w różnych zakątkach świata. Graczom podobały się widowiskowe sceny akcji, zręcznościowe zagadki do rozwiązania oraz charyzmatyczni bohaterowie. Uncharted 3 ponownie postawiło na kinową jakość i oferowało jedną z najlepszych opraw audiowizualnych na konsolach.

Portal 2

Kontynuacja głośnego Portalu zachowała klimat i humor pierwowzoru, dodając nowe zagadki oparte na manipulowaniu grawitacją i tunelami czasoprzestrzennymi. Graczom spodobały się świetnie zaprojektowane poziomy, wciągający tryb kooperacji oraz dialogi z charakterystycznym GLaDOS. Portal 2 potwierdził, że seria należy do najciekawszych gier logicznych i akcji z ostatnich lat.

Najpopularniejsze gry online z 2011 roku

World of WarCraft: Cataclysm

Dodatek Cataclysm odświeżył World of WarCraft, wprowadzając zmiany w stare regiony, nowe rasy i klasy postaci oraz zwiększając maksymalny poziom doświadczenia. Rozszerzenie pomogło przyciągnąć nowych i starych graczy z powrotem do kultowego MMORPG. Cataclysm pokazało, że mimo upływu lat WoW wciąż pozostaje niekwestionowanym królem gier online.

Minecraft

Minecraft podbił serca graczy unikalną oprawą graficzną i niemal nieograniczonymi możliwościami kreatywnego budowania struktur i przedmiotów. Tytuł pozwalał tworzyć całe światy z klocków, zaprojektować własny dom czy założyć farmę zwierząt. Prosta, lecz wciągająca rozgrywka sprawiła, że Minecraft zyskał status zjawiska i zebrał dziesiątki milionów fanów.

Battlefield 3

Wspomniane wcześniej Battlefield 3 z powodzeniem podbiło także serca graczy wieloosobowych. Rozgrywka online na ogromnych mapach, liczne tryby gry oraz system rang i nagród sprawiały, że fani regularnie wracali do tytułu. Battlefield 3 udowodniło, że potrafi konkurować z największymi markami FPS na polu rozrywki sieciowej.

Inne popularne tytuły z 2011 roku

A. Noire

L.A. Noire zabrało graczy do los Angeles z czasów powojennych, gdzie wcielali się w detektywa rozwiązującego kryminalne zagadki. Gra wyróżniała się analizowaniem zeznań świadków i poszlak oraz wykorzystaniem nowatorskiej technologii motion capture do animacji twarzy. Tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem za klimat, fabułę i ciekawe mechaniki śledcze.

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Deus Ex powróciło po latach w nowej odsłonie łączącej elementy RPG i skradanki w cyberpunkowej przyszłości. Gra oferowała dużą swobodę podejścia do misji i ich wykonywania z ukrycia lub siłowo. Recenzenci chwalili tytuł za gameplay, klimatem i różnorodność mechanik. Deus Ex: Bunt Ludzkości pokazał, że seria wciąż ma się świetnie.

Rayman Origins

Rayman Origins to powrót do korzeni serii w formie dwuwymiarowej platformówki. Ręcznie rysowana oprawa, zręcznościowe poziomy i tryb kooperacji dla 4 osób przypadły do gustu graczom i recenzentom. Rayman Origins odświeżył markę i przypomniał, że jest jedną z najlepszych platformówek na rynku.

Podsumowanie

Rok 2011 dostarczył graczom wiele świetnych gier reprezentujących różne gatunki. Pojawiły się znakomite strzelanki takie jak Battlefield 3, kontynuacje ulubionych serii RPG w postaci The Witchera 2 i Skyrim oraz strategiczne hity pokroju Total War: Shogun 2. Nie zabrakło również świetnych gier akcji (Batman: Arkham City), logicznych (Portal 2) oraz online (World of WarCraft, Minecraft). 2011 rok ugruntował pozycję wielu wybitnych i długowiecznych serii oraz wprowadził nowe marki, które na stałe wpisały się w historię gamingu. Choć minęła już ponad dekada, wspomniane tytuły wciąż mają rzesze fanów i uznawane są za kamienie milowe swoich gatunków.

Najczęściej zadawane pytania

Do najlepiej sprzedających się gier z 2011 roku należą Call of Duty: Modern Warfare 3 (ponad 30 milionów egzemplarzy), Battlefield 3 (15 milionów kopii) oraz Minecraft (20 milionów).

Największe i najaktywniejsze społeczności wciąż mają gry MMORPG World of WarCraft, League of Legends oraz Minecraft.

Większość krytyków i graczy zgodnie uznaje, że tytułem strategicznym, który najbardziej zachwycił w 2011 roku było Total War: Shogun 2.

Za najwybitniejsze gry RPG akcji z 2011 roku powszechnie uznaje się The Witcher 2: Zabójcy Królów oraz The Elder Scrolls V: Skyrim.

Pod względem oprawy wizualnej w 2011 roku prym wiodły Crysis 2 oraz Battlefield 3, wyznaczając nowy standard jakości grafiki.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Najlepsze gry strategiczne typu defence - zestawienie
  2. Jak udostępnić grę na Steam? Poradnik 2023
  3. Najlepsze gry wirtualnej rzeczywistości
  4. Najlepsze gry VR - przegląd
  5. Gothic 2: Noc Kruka - kody i cheaty do gry | 2021
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Mikołaj Wróblewski
Mikołaj Wróblewski

Jestem Mikołaj i pasja do gier towarzyszy mi od dzieciństwa. Na tej stronie znajdziecie recenzje gier na różne platformy, od klasycznych tytułów na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4, po najnowsze produkcje na Xbox i wiele innych. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły